FIRE-трід

FIRE-трід стартує тут.
FIRE - це
F - Financial
I - Independence
R - Retire
E - Early
Що перекладається - фінансова незалежність, вийти на пенсію чимраніше.
Отже, ділимося в цьому треді власними викликами й перемогами в фінансовому плануванні, радимося про те як забезпечити собі безбідне життя, скорочуємо видатки, інвестуємо і знаходимо додаткові джерела пасивного й активного прибутку.
Програма-мінімум:
1. Розумно скоротити видатки (виключити все, що не є необхідним).
2. Ліквідувати мінусовий баланс (якщо він є).
3. Відкрити депозит (з найвищими можливими річними).
4. Кар'єрно зростати, агресивно джоб-хопити.
5. Заробляти додатково (фріланс, пасивний заробіток, інвестиції).
Моїм головним викликом 2019 і останніх 5 років був синдром цундоку ґуґли блядь!.
Не те шо я геть не читав книги, які накупляв. Але накупляв набагато більше, ніж читав (а читаю я повільно).
Отже, 2019 я майже перестав купляти книги. В мене за кілька років накопичилася величезна бібліотека. Вирішив: прочитаю її, тоді буду думати про нові книги.
По-друге, я згадав про бібліотеки. Якщо я направду хочу дещо прочитати, а не просто отримати споживацьке задоволення - можу взяти книгу в бібліотеці. Класика є в локальних бібліотеках, а щось новіше можна знайти в центральних.
Прошу не писати про е-книги, бо я маю і користуюся. А купляв лише те, що не можна було викачати безкоштовно, або скан був незадовільної якості.
Нащо відмовляти собі у радощах щоб можливо вийти на пенсію раніше, коли можна щось робити саме зараз, поки можеш?
Replies: >>133424
А от бібліотека – це гарна ідея. Або обмін книгами, таке теж є. А от у нульових я взагалі брав книги в прокаті. Але усе це не відміняє колекціонних книг. Я от купляю лише ті, що хочу мати у домашній бібліотеці.
>>133422
>коли можна щось робити саме зараз, поки можеш?
Що саме робити? Я проаналізував свій спосіб життя і витрати. Мої хобі не вимагають витрат. Але я витрачався на всякий непотреб. Наприклад, багато ходив їсти в ресторани. Воно з одного боку задоволення і відпочинок, але з іншого боку це не є необхідним, принаймні так часто. Я ж не кажу, що треба геть відмовитися від радощів. Лише від надміру.
По=друге, пенсія =/= старість. Вийти на пенсію в 30 і робити все цікавеньке, але не витрачаючи 8 год щобудня на всяку хуйню роботу - супер як на мене.
Replies: >>133426
По-третє, навіть якщо не говорити про пенсію, то є такі нагальні й цілком невідворотні потреби як купити й облаштувати житло. А без свого житла дуже багато йде грошей на оренду, до того ж житлове становище повсякчас непевне, бо, ну, ти ж не в себе живеш, у будь-який момент можуть попросити геть.
А майбутнє безхатька в Україні видається зовсім несвітлим.
Replies: >>133427
>>133424
>але з іншого боку це не є необхідним, принаймні так часто
А що є необхідним? Чому ти вважаєш, що пенсія необхідніше?
>Вийти на пенсію в 30 і робити все цікавеньке
Я от не можу робити цікавеньке, мені без роботи швидко набридає. Может, тобі просто спробувати знайти цікавеньку роботу?
Replies: >>133428
>>133425
>А майбутнє безхатька в Україні видається зовсім несвітлим.
Це справді так.
Тобто, я не скажу що на орендній хаті погано, але краще мати свою.
Replies: >>133428
>>133426
>А що є необхідним?
Їсти здорову їжу + мати дах над головою з базовими вигодами опалення, вода, каналізація. Ще додам сюди інтернет.
>Чому ти вважаєш, що пенсія необхідніше?
В нас слово "пенсія" має дещо лоскотливу семантику старості і злиденності. Retirement означає, що ти вже можеш не працювати, а жити за рахунок якогось іншого прибутку.
>Я от не можу робити цікавеньке, мені без роботи швидко набридає
Я б може теж зовсім від роботи не відмовлявся, але замінив би на парт-тайм.
>Может, тобі просто спробувати знайти цікавеньку роботу?
Я вже маю прогрес, бо принаймні вже майже два роки як не ненавиджу роботу. Однак мені й теперішня рутина обридла. Думаю, тут річ не в самій дільності, а в моїй ообистості: коли вже вивчив, воно робиться рутинним і нецікавим.
Рости звісно ж є куди. Може цікавіше буде на керівній посаді.
Однак я вже перестав вірити в байки, що можу знайти роботу, яка би приносила мені задоволення, роботу мрії чи якось ще так.
>>133427
>Тобто, я не скажу що на орендній хаті погано, але краще мати свою.
Звісно, навіть в орендуванні є плюси. Наприклад, щось зламалося, щось пошкодилося - мені похуй. Я не я і хата не моя.
Replies: >>133429
>>133428
>коли вже вивчив, воно робиться рутинним і нецікавим
Так вчи нове.
>Однак я вже перестав вірити в байки, що можу знайти роботу, яка би приносила мені задоволення, роботу мрії чи якось ще так.
Дарма.
Replies: >>133430, >>133443
>>133429
>Так вчи нове.
Так і вчу. Але воно вже робот не стосується. Це ж не програмування, де можна безкінечно задрочувати нові технології.
>Дарма.
Мав я вже мрію стати професійним письменником. А два роки тому дізнався, що навіть найпродаваніша українська письменниці Оксана Забужко має лише 10к грн на місяць з роялті. Тоді подумав, що буду цим займатися як хобі. Але тепер, здається, підійшов до висновку, що й писати мені не особливо подобається.
Не кажучи вже про те, що ця мрія наштовхнула зробити кар'єрну помилку в суто професійній діяльності, що я 5 років займався ненависною справою.
Replies: >>133431
>>133430
В кожній професії можна щось вчити постійно. Лише треба мати бажання вчитись та трохи творчості.
А українська письменниця має низький дохід, бо вона українська. Справді багаті письменники міжнародні, як-от Кінг. Мабуть, її твори нецікаві для жителів інших країн. Або просто поганий контракт підписала, таке теж бува. До того ж письменнику треба працювати постійно, бо неможливо один твір продавати вічно. Он прочитай історію Силену у Гіперіоні, як він свою Землю що вмирає (чи я так воно називалось) продавав.
// Ведроїд чомусь виправив гіперіон на гіпертонію…
Replies: >>133439
>>133431
>В кожній професії можна щось вчити постійно. Лише треба мати бажання вчитись та трохи творчості.
Не заперечую. І я вчу потрохи, на практиці зокрема з власними проектами. Однак це мало вже пов'язано з теперішньою роботою.
По-друге, не такий я вже пристрасний щодо своєї професії, щоби активно вчитися в цій сфері.
>А українська письменниця має низький дохід, бо вона українська
Тут не згоден. Завжди можна перекласти, навіть в Україні видати російську версію. Тому гадаю, що проблема в маркетингу. Ананьєв, чий самвидав став проривом року, свідчив, що в укр.видавництвах дуже застарілі методи й неефективн бізнес-моделі.
>Он прочитай історію Силену у Гіперіоні, як він свою Землю що вмирає (чи я так воно називалось) продавав.
Це цікаво. Шкода, що укр.переклад хуйовий вийшов, а англ.оригінал надто важкий для мене, тому я від цього твору відрізаний.
Але моя проблема як письменника не в маркетингу, не в тому, що тим багато не заробиш. Проблема, що я не пишу, хахах. І не написав жодного роману, щоб його продавати чи ще якось промоціювати. А коли нема товару, то про що взагалі говорити.
Так, не пишу, і не особливо хочу.
Replies: >>133442
>>133441
То який це має стосунок до теми? Якщо тобі не хочеться писати, то ти навіть на пенсії письменником не станеш.
Replies: >>133443
>>133442
>То який це має стосунок до теми?
Я все ще відповідав на це:
>>133429
>Дарма.
А якщо не письменство, котре я закинув - то й уявити не можу, що.
Replies: >>133444
>>133443
Зрозумів.
То ти ще просто не знаєш, що тобі може сподобатися. У світі є безліч хобі.
Replies: >>133445
>>133444
>То ти ще просто не знаєш, що тобі може сподобатися
Певне, що так. І чомусь мені здається, що знайти своє - це найскладніше в житті.
Replies: >>133449
>>133445
Складність це уявний конструкт.
Replies: >>133465
>>133449
Коли не знаєш, де копати, то складно переконувати всю територію планети. Допоможе хіба везіння.
Replies: >>133466
>>133465
То починай з того, щоб зрозуміти, що тобі подобається. Наприклад, чи любиш морозиво або стейки, холод чи тепло, сонце чи тінь. З цього трохи наблизишся до розуміння, що тобі взагалі треба.
Replies: >>133482
В людей є дивні речі. Наприклад, інверсія сприйняття. Коли щось важливе (наприклад, якась подія типу зустрічі з кимось, від якої залежить усе подальше життя) видається неважливим, а щось на кшталт смерті – важливим.
Replies: >>133483
>>133466
>чи любиш морозиво або стейки, холод чи тепло, сонце чи тінь
Ну а який це має стосунок до покликання?
Replies: >>133484
>>133481
Якщо людина не знає, що від якоїсь зустрічі залежить подальше життя, то чому б вона мала ставитися до цієї зустрічі як до чогось важливого?
Replies: >>133485
>>133482
Покликання – це лишень сигнали до мозку, що є приємними для тебе. Так само як їжа. Якщо ти зрозумієш себе, зможешь підбирати усе одразу.
Replies: >>133490
>>133483
А вона й не має ставитися якось особливо. Усі подїї рівні за важливістю, а люди поділяють їх якось за своїми ідеями.
Replies: >>133490
Я от з часом зрозумів, що люблю кіно. В нас з цим трошки погано, бо культура кінотеатрів слабо розвинена. Наприклад, малі в нашому місті чомусь дорожчі за "центральний", а атмосферна обстановка лише у одного з них. Але хоча б подивитися фільм можна. А от у US я одного разу був у невеличкому сільському кінотеатрів на 27 залів. То там ще окрім звичного попкорну можна було майже будь-яку їжу набрали та сидіти жиріти.
Ще був час коли біля роботи була гарна кав'ярня з дівчатами, ми майже усім відділом туди ходили.
Replies: >>133491
>>133484
>Покликання – це лишень сигнали до мозку, що є приємними для тебе. Так само як їжа. Якщо ти зрозумієш себе, зможешь підбирати усе одразу.
Щойно прочитав оповідання Григіра Тютюнника. Воно приємне, залишило гарний післясмак, який притлумив екзистенційний голод, що я відчуваю останніми часами.
Який висновок я можу зробити для себе? Зважаючи, що наступне оповідання у збірці мені вже читати не захотілося.
>>133485
>Усі подїї рівні за важливістю, а люди поділяють їх якось за своїми ідеями.
З цим не можу сперечатися. Мені це недавно й старший друг казав. Однак я напевне ще до цього не доріс. А як дорости?
Replies: >>133493
>>133487
>image/png, 698 KB ⧉
>Я от з часом зрозумів, що люблю кіно
І що ти з цим зробив?
Replies: >>133494
// Трохи незручно з телефону цитати виділяти. Це я так, між іншим.
>>133490
>Який висновок я можу зробити для себе?
Не знаю, бо не читав. Помедитуй. Ти ж краще знаєш йогу ніж я, а не вмієш в самовиправлення?
>А як дорости?
Я знаю лише один спосіб – біль та страх, чим сильніші та довші, тим краще. Але я ще не бачив, щоб хтось навмисне їх собі заподіював.
Replies: >>133496
>>133491
>І що ти з цим зробив?
Коли відчуваю, що в мене щось не так, йду до кіно. На будь-що. Це допомагає згадати, а ще створює унікальну атмосферу, що мене лікує.
Replies: >>133496, >>133562
>>133493
>Помедитуй. Ти ж краще знаєш йогу ніж я, а не вмієш в самовиправлення?
Мені вже давно йога нічого не дає, окрім профілактики болю в спині. Інсайти та натхнення в шавасані були тільки перші два роки як займався.
>Я знаю лише один спосіб – біль та страх, чим сильніші та довші, тим краще
Не бачу зв'язку.
>>133494
Це цікаво. Я таких універсальних занять не маю, на жаль. А хотілося б.
Replies: >>133498
>>133496
>Інсайти та натхнення в шавасані були тільки перші два роки як займався.
Я зазвичай медитую лежачи у ванні. Але це не дуже безпечно, тож краще знайди своє зайняття.
>Не бачу зв'язку.
Вони чудово прочищають свідомість. Але це якщо вони справжні, тож сам собі не завдаш. Хоча, є й такі прецеденти, але я б не радив.
Replies: >>133501
>>133498
>Вони чудово прочищають свідомість.
Зазвичай в мене після таких періодів болісної апатії настають підйоми.
Загалом, ми відхилилися від теми треду. Хоча звісно сенс життя пов'язаний з бажанням фінансової незалежності.
Replies: >>133502
>>133501
>ми відхилилися від теми треду
Та ні, це тред еволюціонував :3
А щодо теми, я от наприклад поки що не починав змінювати витрати або навіть слідкувати. Навпаки, привчаю себе витрачати більше, бо так комфортніше. Але коли ти витратив якийсь мінімум та купив усе що потрібно, більш вже ні на що витрачати окрім якихось хоббі. Або відкладати на щось велике, наприклад житло.
// Так, житло потрібне, щоб облаштувати собі місце для відпочинку, таку собі "базу". Але тут важливіше дизайнерський та хазяйський хист, аніж гроші.
Replies: >>133507
>>133502
>Та ні, це тред еволюціонував :3
Мені подобається така точка зору. :)
>А щодо теми, я от наприклад поки що не починав змінювати витрати або навіть слідкувати
Не повіриш, я теж тільки минулого місяця про це задумався. Бо за два місяці 30, а я не маю тої бази, де міг би спокійно кентуватися в разі чого. Плюс у нас сімейні витрати були явно надмірні й гедоністичні. Ліпше ті гроші відкладати на житло і на якісь цікаві, просвітні подорожі.
>купив усе що потрібно
Ох, чуваче, я й окрім житла можу тобі перелічити купу речей, які нашій сім'ї потрібні, більше чи менше.
Наприклад, вчора купили елетрочайник - набагато зручніше за ківшик на плиті + економія газу. Це не була не обдумана покупка на чорну хуятницю. Давно планували й от була можливість придбати непоганий чайник трохи дешевше.
Replies: >>133508, >>133509
>>133507
>Наприклад, вчора купили елетрочайник - набагато зручніше за ківшик на плиті + економія газу.
Зручно. Я от теж останні півроку електрочайником користуюсь, хоча в мене газ без лічильника. Просто зручніше та швидше, хоча чайнику десь років десять. Планую купити з налаштуванням температури, але ще не знайшов гарного за описом, в усіх є негативні відгуки. Взагалі з електрикою легше, в крайньому випадку можна усілякі вирівнювачі напруги та сонячні батареї ставити. А якщо газ поганий чи його нема, то це кінець. Ось тому я полюбляю будинки – там роби собі що хочеш, хоч бункер збудуй з запасом на випадок кінця світу.
>Ліпше ті гроші відкладати на житло і на якісь цікаві, просвітні подорожі.
От про подорожі може згоден, особливо якщо вас двоє. Я трохи пробував відпустки брати, але мені одному нудно, а однодумців не знаходив.
Replies: >>133545
>>133507
>можу тобі перелічити купу речей, які нашій сім'ї потрібні, більше чи менше
Потрібне завжди можна знайти, мені теж багато чого хочеться. Але я розумію, що воно не дуже потрібно, я без цього роками жив та не відчував себе притисненим.
Replies: >>133546
>>133508
>Планую купити з налаштуванням температури, але ще не знайшов гарного за описом, в усіх є негативні відгуки
До речі, в мене такий. Китайозний ксяомі. Під'єднуєш до Mi Home і можна регулювати температуру для підігрівання.
>Ось тому я полюбляю будинки – там роби собі що хочеш, хоч бункер збудуй з запасом на випадок кінця світу.
Тут 100%. Навіть твердопаливне опалення поставити - вже величезний плюс.>От про подорожі може згоден, особливо якщо вас двоє
Подорожі непогано. Я люблю по музеях ходити. У Львові всі головні обійшли, тепер за кордоном ходимо.
Replies: >>133548
>>133509
>Але я розумію, що воно не дуже потрібно, я без цього роками жив та не відчував себе притисненим.
Я розумію, що є різна пріоритетність. Моєму компу цьогоріч десяток виповнився - ювілей. 2гб оперативки - хуяру його, бо глючить часто. Оце висока пріоритетність.
А друге діло - купити плазму, аби дивитися фільмики на великому екрані. Це пріоритетність "хотілося б".
>>133545
>Навіть твердопаливне опалення поставити - вже величезний плюс.
Це там де кожного дня дрова власноруч закладати?
Replies: >>133549
>>133548
Певне, що не кожного.
Однак - економно дуже.
Replies: >>133552
>>133549
А як часто? Я читав що кожного. Та ще й попіл чистити треба.
Replies: >>133555
>>133552
>А як часто?
Вочевидь лише тоді як треба опалювати.
Replies: >>133556
>>133555
Скільки це реально? Раз на тиждень?
Replies: >>133560
>>133556
Залежить від твоїх потреб. Я коли жив у польській хаті, то там був лише п'єц - і ми не щодня опалювали, економили газ. А уявляю якщо хата не стара розвалюха, а втеплена. Скажімо, в нашій новобудовній квартирі ми ще жодного разу не виникали опалення за цей сезон. Стіни добре тримають тепло, а від сусідів з дитяьками, які повмикали вже батареї, гріє.
Replies: >>133587
>>133494
>Коли відчуваю, що в мене щось не так, йду до кіно
Я подумав, що в мене напевне так з театром. Коли б не ходив до Курбаса, завжди було чудовно.
>>133560
>ми не щодня опалювали, економили газ
Хм, я вважав що опалення працює постійно. Як ви це регулюєте, натопили та пішли чекати поки охолоне?
Replies: >>133610
>>133587
>натопили та пішли чекати поки охолоне?
Типу того. Коли п'єц добряче нагрієш, то він ще пів дня жар віддає.
Replies: >>133613
>>133610
То це тобі півдня жарко, а півдня холодно. Нащо такі тортури потрібні?
Replies: >>133624
>>133613
>Нащо такі тортури потрібні?
Я більшу частину дня проводив у офісі.
Тортурами там був сам стан хати. Ми швидко звідти з'їхали. Менш пів року прожили.
Replies: >>133633
>>133624
>Я більшу частину дня проводив у офісі.
Це аж ніяк не виправдання. По-перше ти вдома проводиш ніч, а це треть доби. По-друге вдома ти відпочиваєш, тож стан оточення важливий.
Replies: >>133639
Я от нинішнє житло декорував за кольорами – в кожного приміщення свій. А наступне хочу ще й за стилями – основна кімната у лофті, спальня – хюґґе, кабінет – у класичному, ванна – ще не знаю.
>>133633
>Це аж ніяк не виправдання
А перед ким я тут виправдовуюся, ліл?
Replies: >>133640
>>133639
Звідки я знаю?
Replies: >>133649
>>133640
Ти ж фантазуєш, що я виправдовуюся, то й реквестую продовження: твоїх уявних друзів, перед якими я це роблю.
Reply to thread #133418
>qbispoilerscodecolor// comment
Maximum number of attachments: 5
Maximum total files size: 19 MB